AKO VYBRAŤ RODINNÝ PADDLEBOARD

Chceš jazdiť so svojimi deťmi na zábavné paddleboardové výlety alebo plánuješ na svojom paddleboarde jazdiť sám, ale z času na čas zviezť aj frajerku či psa? Rodinný paddleboard je ideálny spôsob ako tráviť čas s rodinou či kamošmi. Pohybom a na čerstvom vzduchu. Pokiaľ zvažuješ kúpu rodinného paddleboardu a nevieš podľa čoho vyberať alebo nevieš či je pre teda vôbec rodinný paddleboard vhodnou voľbou, čítaj ďalej. 

paddleboard-aqua-marina-super-trip-lifestyle

Rodinné paddleboardy 

Rodinný paddleboard je skvelou voľbou pokiaľ plánuješ jazdiť sám a z času na čas zoberieš niekoho na palubu so sebou. Taktiež je ideálny pre jednu dospelú osobu a dieťa alebo sa môžeš voziť spolu so svojim psíkom. Na čo sa zamerať pri výbere rodinného paddleboardu? 

1. Výtlak a nosnosť - Paddleboardy z kategórie rodinných sa vyznačujú väčším výtlakom a teda aj vyššou nosnosťou. Pre rodinné využitie odporúčame vyberať paddleboardy s výtlakom od 280 litrov vyššie. Keď si vyberáš svoj paddleboard zohľadňuj hmotnosť seba a ďalšej osoby, ktorú chceš voziť so sebou. Pri zábave na vode, či preplavení sa z jednej strany jazera na druhú do bufetu na pivo a kofolu odvezie paddleboard bez problémov aj viac ako je nosnosť odporúčaná výrobcom. Na celodenné pádlovanie, či dlhšie výlety však pre pohodlné pádlovanie odporúčame nosnosť stanovenú výrobcom dodržať.

2. Rozmery - Šírka a dĺžka rodinného paddleboardu určujú okrem plochy, na ktorej budeš stáť aj to aký je paddleboard stabilný. Širšie paddleboardy majú spravidla vyššiu stabilitu a preto sú aj ako rodinné paddleboardy vhodnejšie. Rodinné paddleboardy sa pohybujú od 32'' (81 cm) vyššie. Čím je paddleboard širší, tým je však aj pomalší. Ak chceš teda jazdiť sám, príležitostne odviezť aj niekoho iného a nechceš aby ťa paddleboard veľmi spomaľoval odporúčame vyberať paddleboard so šírkou 32'' (81 cm), ktoré sú ideálne aj pre jedného jazdca, ale zároveň ponúkajú dostatočnú stabilitu. Naopak pre pohodlné pádlovanie viacerých osôb na palube vyberaj paddleboardy od šírky aspoň 85 cm. Čo sa týka hrúbky paddleboardu, na rodinné využitie sú vhodné paddleboardy s hrúbkou 15 cm. 

3. EVA pena - Eva pena je protišmyková brúsená pena na povrchu paddleboardu, ktorá sa nachádza v časti kde na paddleboarde stojíš. Pri rodinných paddleboardoch, kde sa vozí viacej ľudí je výhodou ak je EVA pena čo najväčšia a pokrýva takmer celý povrch paddleboardu. EVA pena je mäkká a príjemná na dotyk a zároveň zabezpečuje dokonalú priľnavosť a bezpečnosť na paddleboarde. 

rodinny-paddleboard-kiboko

4. Bungee laná - Šnúry v prednej časti paddleboardu sú ideálne pri dlhších výletoch alebo kedykoľvek keď si potrebuješ na palubu zobrať so sebou osobné veci. Nabal deťom desiatu, zbal si do vodeodolného vaku lykrové tričko, prihoď opaľovací krém a môžeš vyraziť na dobrodružný výlet s celou rodinou. Všetky tvoje veci budú vďaka bungee šnúram bezpečne zaistené na palube tvojho paddleboardu. Niektoré modely paddleboardov majú bungee laná aj v zadnej časti, umožňujú tak odviezť ešte viac nákladu. 

5. Neoprénové putká - Nafukovacie paddleboardy sú vybavené neoprénovým putkom v strede, ktoré umožňuje jeho pohodlné nosenie a manipuláciu ako vo vode tak na brehu. Pri rodinnom paddleboarde je však veľmi praktické ak má paddleboard viacero takýchto putiek. Putká, ktoré sa nachádzajú aj v prednej časti paddleboardu sú ideálne ak budeš voziť vpredu napríklad dieťa. Dieťa sa tak pri jazde má za čo držať a v prípade, že sa bude chcieť isť okúpať, putká veľmi pomôžu aj pri lezení naspäť na palubu. 

6. Kovové očká (D-ring) - Nafukovací paddleboard môže byť vybavený niekoľkými kovovými očkami, tzv. D-ringami. Tieto slúžia ako na upevnenie bungee šnúr, tak na ťahanie alebo kotvenie paddleboardu alebo na pripojenie kajakovej sedačky. Pokiaľ chceš paddleboard využívať aj na jazdu v sede s kajakovou sedačkou a kajakovým pádlom. Vyberaj taký, ktorý je vybavený očkami na uchytenie kajakovej sedačky. Všetko o jazde v sede a premene paddleboardu na “kajak” sa dozvieš v našej infozóne jazda v sede - sup kajak

Pre kompletnú ponuku rodinných paddleboardov klikni na viac info

paddleboard-aqua-marina-super-trip-lifestyle-2

XL Rodinné paddleboardy 2 + 1

Paddleboardy z kategórie XL rodinných sa ako už ich názov napovedá líšia od klasických rodinných paddleboardov svojou veľkosťou. To znamená, že majú aj väčší výtlak a tým pádom aj vyššiu nosnosť. Označujeme ich tiež ako paddleboardy 2 + 1, keďže pohodlne uvezú dve dospelé osoby a dieťa na palube. XL rodinné paddleboardy sú veľmi stabilné a poskytujú dostatok pohodlia  zábavy na vode pre celú rodinu. 

Pre kompletnú ponuku XL rodinných paddleboardov klikni na viac info

nafukovaci-megasup-kiboko-ponton

Mega SUPy a platformy

Mega SUPy sú extra veľké nafukovacie paddleboardy s veľmi vysokou nosnosťou. Sú určené pre viacero osôb a bez problémov odvezú aj väčšiu skupinu ľudí. Predstavujú ideálnu zábavu pre rodinu a kamarátov. Mega SUPy sú extrémne stabilné a poskytujú dostatok miesta ako pre pádlujúcich členov skupiny, tak pre tých ktorí sa do pádlovania zrovna nezapájajú, ako napríklad malé deti. Mega SUPy sú skvelé na oslavy, športové skupinové aktivity alebo teambuildingy, kde zaručia kopec zábavy. 

Neonmars odporúča

paddleboard F2 comet family combo

Paddleboard Zray X5 X-Rider XL

Všestranný XL rodinný paddleboard s možnosťou pripojenia kajakovej sedačky, ktorý ponúka skvelú stabilitu, odolnosť a dobrý sklz.  viac info

Paddleboard F2 Stereo 11'5

Stabilný allround rodinný paddleboard, ktorý sa vyznačuje vysoko kvalitnou a odolnou dvojvrstvovou konštrukciou a prepracovanými detailamiviac info
paddleboard skiffo sun cruise 12
rodinny paddleboard wattsup seal

Paddleboard Aqua Marina Monster

Stabilný a pevný rodinný nafukovací paddleboard s vysokou nosnosťou a priestrannou plochou pohodlne unesie aj viac osôb. viac info

 

Neonmars verdikt

Ak sa stále nevieš rozhodnúť či kúpiť klasický rodinný paddleboard alebo veľkosť XL, máme pre teba rýchle zhrnutie. 

 vyhody-rodinneho-paddleboardu

Nezabudni nás sledovať na facebooku a instagrame, označuj #neonmars a zdieľaj s nami svoje SUPer zážitky.