Kvôli práve prebiehajúcim grafickým úpravám na e-shope sa môže stať, že sa grafika nebude zobrazovať správne. E-shop však funguje normálne a nákupný proces prebieha bez problémov. Ďakujeme za porozumenie.

DETI NA PADDLEBOARDE

Jazda na paddleboarde nie je iba pre dospelých. Paddleboard je čoraz viac obľúbený rodinami s deťmi a predstavuje kvalitne strávený čas vonku s celou famíliou. Pre deti je paddleboard nekonečným zdrojom zábavy, pre rodičov spôsob spojenia pohybu na čerstvom vzduchu, možnosťou tráviť čas s deťmi pri športovej aktivite a v neposlednom rade spôsob ako zabaviť a častokrát cielene unaviť svoje neposedné ratolesti. Ak zvažuješ kúpu rodinného alebo detského paddleboardu, prinášame ti pár cenných rád a tipov.


 
Môžem zobrať dieťa k sebe na paddleboard?
 
Na paddleboard môže ísť dieťa akéhokoľvek veku. Ideálny spôsob ako zabaviť svoje deti a zbierať spolu nové zážitky je zobrať ich na palubu paddleboardu so sebou. Vydajte sa na dobrodružný výlet po rieke alebo spolu preskúmajte tajné zákutia rybníka za babkinou chalupou. Dieťa jednoducho môže pohodlne sedieť v prednej časti SUPu, zatiaľ čo ty budeš pádlovať. Ak chceš na svojom paddleboarde voziť aj dieťa, vhodné je vyberať dlhšie a širšie paddleboardy z kategórie allround, ktoré ti dodajú potrebnú stabilitu. Niektoré modely majú okrem stredového neoprénového pútka, takéto rúčky aj v prednej časti, a dieťa sa za ne pri jazde môže pohodlne držať. Navyše keď sa deti na vode šantia a skáču z paddleboardu do vody, neoprénové pútka na okrajov SUPu pomôžu pri lezení z vody naspäť na palubu. Pri výbere paddleboardu zohľadňuj hmotnosť seba aj svojho dieťaťa. Aj dámske paddleboardy s nižšou nosnosťou môžu bez problémov uviezť mamičku s dieťaťom vpredu. Pokiaľ však máš predstavu paddleboardu, ktorý odvezie naraz aj celú rodinu, vyberaj z rodinných XL modelov s veľkým výtlakom a extra stabilitou.

Potrebuje tvoje dieťa detský paddleboard?
 
Hovoríš si, že tvoje dieťa zvládne veľký dospelácky paddleboard, veď aj tak za pár rokov vyrastie. Ak chceš aby sa dieťa na vode zabavilo, niečo naučilo a nie iba sa trápilo, je vhodné zaobstarať mu vlastný detský paddleboard. Detské paddleboardy majú menšie rozmery ako paddleboardy pre dospelých a teda sa deťom jednoduchšie ovládajú. Paddleboardy určené pre deti sú dobrou voľbou ak sa chce dieťa naučiť pádlovať samé. Pri výbere detského paddleboardu ber do úvahy nosnosť a rozmery. Pre staršie deti a juniorov sú vhodné aj dospelácke paddleboardy s nižšou nosnosťou, ktoré odpovedajú hmotnosti dieťaťa. Šírka detského paddleboardu je tiež dôležitá, pre menšie deti nie sú príliš široké paddleboardy vhodné keďže potom pri pádlovaní dobre nedočiahnu a musia prešlapovať bližšie ku krajom.
 
Vždy mysli na bezpečnosť
 
Aj keď cítia deti vo vode istotu a vedia plávať, plávacia vesta je pri jazde na paddleboarde pre tých najmenších neoddeliteľnou súčasťou výbavy. Najmä v hlbšej alebo nepreskúmanej vode, pri dlhších výletoch alebo na dovolenke pri mori je záchranná vesta na mieste. Detské záchranné vesty disponujú navyše rôznymi bezpečnostnými prvkami ako píšťalka, vyvýšený golier alebo extra popruh na zapnutie medzi nohy. Odporúčame tiež vyberať vestu v krikľavých farbách pre lepšiu viditeľnosť. Detskú vestu nekupuj vo väčšej veľkosti s tým, že do nej dieťa dorastie. Aby záchranná vesta sp'ňala svoj účel, musí sadnúť tesne na telo. Väčšinu viest vieš prispôsobiť aj doťahovacími popruhmi.

Ako vybrať detské pádlo?
 
Detské pádla, rovnako ako paddleboardy sa líšia od tých dospeláckych svojou veľkosťou. Pri výbere detského pádla je dôležitá jeho dĺžka, tu platí, že pádlo by malo byť zhruba o 10 cm dlhšie ako výška dieťaťa. Keďže deti rýchlo rastú, odporúčame zaobstarať pádlo, ktoré je nastaviteľné a teda je jeho dĺžku možné veľmi jednoducho prispôsobiť výške dieťaťa. Rozdielom medzi detským pádlom a pádlom pre dospelých je aj hrúbka žrde. Hrubšie pádla sa môžu deťom zle držať a spôsobovať problémy pri pádlovaní.