DETI NA PADDLEBOARDE

Jazda na paddleboarde nie je iba pre dospelých. Paddleboard je čoraz viac obľúbený rodinami s deťmi a predstavuje kvalitne strávený čas vonku s celou famíliou. Pre deti je paddleboard nekonečným zdrojom zábavy, pre rodičov spôsob spojenia pohybu na čerstvom vzduchu, možnosťou tráviť čas s deťmi pri športovej aktivite a v neposlednom rade spôsob ako zabaviť a častokrát cielene unaviť svoje neposedné ratolesti. Ak zvažuješ kúpu rodinného alebo detského paddleboardu, prinášame ti pár cenných rád a tipov.


 
Môžem zobrať dieťa k sebe na paddleboard?
 
Na paddleboard môže ísť dieťa akéhokoľvek veku. Ideálny spôsob ako zabaviť svoje deti a zbierať spolu nové zážitky je zobrať ich na palubu paddleboardu so sebou. Vydajte sa na dobrodružný výlet po rieke alebo spolu preskúmajte tajné zákutia rybníka za babkinou chalupou. Dieťa jednoducho môže pohodlne sedieť v prednej časti SUPu, zatiaľ čo ty budeš pádlovať. Ak chceš na svojom paddleboarde voziť aj dieťa, vhodné je vyberať dlhšie a širšie allround SUPy z kategórie rodinných paddleboardov, ktoré ti dodajú potrebnú stabilitu. Niektoré modely majú okrem stredového neoprénového pútka, takéto rúčky aj v prednej časti, a dieťa sa za ne pri jazde môže pohodlne držať. Navyše keď sa deti na vode šantia a skáču z paddleboardu do vody, neoprénové pútka na okrajov SUPu pomôžu pri lezení z vody naspäť na palubu. Pri výbere paddleboardu zohľadňuj hmotnosť seba aj svojho dieťaťa. Aj dámske paddleboardy s nižšou nosnosťou môžu bez problémov uviezť mamičku s dieťaťom vpredu. Pokiaľ však máš predstavu paddleboardu, ktorý odvezie naraz aj celú rodinu, vyberaj z rodinných XL modelov s veľkým výtlakom a extra stabilitou.

Pre kompletnú ponuku rodinných paddleboardov klikni na Rodinné paddleboardy

trnavsky piknik 2019

Potrebuje tvoje dieťa detský paddleboard?
 
Hovoríš si, že tvoje dieťa zvládne veľký dospelácky paddleboard, veď aj tak za pár rokov vyrastie. Ak chceš aby sa dieťa na vode zabavilo, niečo naučilo a nie iba sa trápilo, je vhodné zaobstarať mu vlastný detský paddleboard. Detské paddleboardy majú menšie rozmery ako paddleboardy pre dospelých a teda sa deťom jednoduchšie ovládajú. Paddleboardy určené pre deti sú dobrou voľbou ak sa chce dieťa naučiť pádlovať samé. Pri výbere detského paddleboardu ber do úvahy nosnosť a rozmery. Pre staršie deti a juniorov sú vhodné aj dospelácke paddleboardy s nižšou nosnosťou, ktoré odpovedajú hmotnosti dieťaťa. Šírka detského paddleboardu je tiež dôležitá, pre menšie deti nie sú príliš široké paddleboardy vhodné keďže potom pri pádlovaní dobre nedočiahnu a musia prešlapovať bližšie ku krajom. Ideálna šírka detského paddleboardu sa pohybuje  od 28' (71 cm) do 30' (76 cm). Pre deti odporúčame vyberať kratšie paddleboardy s dĺžkou 7.5' - 9' (228 - 275 cm). Kratší paddleboard je obratnejší a deťom a bude lepšie ovládať. Detské paddleboardy sú vačšinou jednovrstvové, čo zabezpečí ich nízku hmotnosť a deťom sa tak ľahšie prenášajú. Hrúbka detského paddleboardu je zväčša 4' (10 cm)

Neonmars odporúča

detsky paddleboard gladiator kids 8

Detský paddleboard Gladiator Kids

Všestranný allround juniorský paddleboard s kvalitnou a veľmi ľahkou jednovrstvovou konštrukciou.  viac info

Detský paddleboard F2 Ocean Boy

Stabilný detský paddleboard s dvojvrstvovou konštrukciou ideálny na naučenie základov paddleboardingu. viac info
detsky paddleboard f2 ocean boy

Detský paddleboard Aqua Marina Vibrant

Veľmi dobre ovládateľný všestranný detský paddleboard, ktorý na prvý pohľad zaujme svojim pútavým farebným prevedením, ale aj jazdnými vlastnosťami. viac info

Pre celú ponuku detských paddleboardov klikni na  Detské a juniorské paddleboardy

trnavsky piknik 2019

Vždy mysli na bezpečnosť
 
Aj keď cítia deti vo vode istotu a vedia plávať, plávacia vesta je pri jazde na paddleboarde pre tých najmenších neoddeliteľnou súčasťou výbavy. Najmä v hlbšej alebo nepreskúmanej vode, pri dlhších výletoch alebo na dovolenke pri mori je záchranná vesta na mieste. Detské záchranné vesty disponujú navyše rôznymi bezpečnostnými prvkami ako píšťalka, vyvýšený golier alebo extra popruh na zapnutie medzi nohy. Odporúčame tiež vyberať vestu v krikľavých farbách pre lepšiu viditeľnosť. Detskú vestu nekupuj vo väčšej veľkosti s tým, že do nej dieťa dorastie. Aby záchranná vesta spĺňala svoj účel, musí sadnúť tesne na telo. Väčšinu viest vieš prispôsobiť aj doťahovacími popruhmi.

Pre širokú ponuku detských viest klikni na plávacie vesty a vodná záchrana

trnavsky piknik 2019

Ako vybrať detské pádlo?
 
Detské pádla, rovnako ako paddleboardy sa líšia od tých dospeláckych svojou veľkosťou. Pri výbere detského pádla je dôležitá jeho dĺžka, tu platí, že pádlo by malo byť zhruba o 10 cm dlhšie ako výška dieťaťa. Keďže deti rýchlo rastú, odporúčame zaobstarať pádlo, ktoré je nastaviteľné a teda je jeho dĺžku možné veľmi jednoducho prispôsobiť výške dieťaťa. Rozdielom medzi detským pádlom a pádlom pre dospelých je aj hrúbka žrde. Hrubšie pádla sa môžu deťom zle držať a spôsobovať problémy pri pádlovaní.

Pre širokú ponuku detských  pádiel klikni na pádla na paddleboard

dieta-na-paddleboarde

Neonmars verdikt

Ak stále váhaš či kúpiť rodinný paddleboard alebo radšej dieťaťu zaobstarať jeho vlastný, máme pre teba rýchle zhrnutie.

vyhody-detskeho-paddleboardu_1

Nezabudni nás sledovať na facebooku a instagrame, označuj #neonmars a zdieľaj s nami svoje SUPer zážitky.