MŮŽE PES NA PADDLEBOARD?

Máš štvornohého kamoša, ktorého berieš všade so sebou? Keď sa chystáš pádlovať určite ho nemusíš nechávať doma alebo na brehu. Zober svojho psa na paddleboard so sebou! Ak tvoj psík miluje vodu, spoločná pádlovačka bude zábava a skvelo strávený čas pre vás oboch. Predtým ako sa však vydáš so svojim psom na vodu, prečítaj si naše rady a tipy na čo si pri pádlovaní s tvojim miláčikom dávať pozor. 

pes-na-paddleboarde

Výber správneho paddleboardu

Správny paddleboard je pri pádlovaní so psom kľúčový. Ak uvažuješ o pádlovaní so psom, vyberaj si dosku tak aby mala dostatočnú nosnosť a stabilitu. Vhodné sú dlhšie a širšie paddleboardy, ktoré sú dokonale stabilné aj pri nečakaných pohyboch. Do úvahy ber samozrejme aj veľkosť a hmotnosť tvojho psíka. Pri väčších plemenách, ktoré sú ťažšie hrozí nebezpečie prevrátenia keď sa psík snaží vyliezť z vody na paddleboard. Ak máš však správny, dostatočne stabilný paddleboard, pádlovanie s veľkými alebo dokonca viacerými psami na palube nie je žiadny problém. 

Dôležitým faktorom výberu paddleboardu vhodného pre psa je aj konštrukcia a použité materiály. Jednovrstvové paddleboardy pre psy  vzhľadom k svojej nízkej odolnosti nie sú vhodné. Pri pohybe na palube psík môže jednovrstvovú konštrukciu paddleboardu ľahko prederaviť svojimi pazúrmi. Vyberaj teda paddleboard, ktorý je dvojvrstvový alebo kvalitné fusion (pre-laminované) technológie, ktoré zabezpečia dokonalú pevnosť a odolnosť.   

To čo zabezpečí bezproblémovú a pohodlnú pádlovačku je povrch paddleboardu. V tomto prípade upriam svoju pozornosť na tzv. EVA penu, ktorá pokrýva určitú časť paddleboardu. Úloha tejto špeciálne brúsenej peny na paddleboarde je zaistenie komfortu a dokonalej priľnavosti. Vhodné sú paddleboardy s čo najväčšou EVA penou, ktorá je umiestnená aj v prednej časti SUPu, kde je miesto pre tvojho psíka. Protišmyková EVA pena zaručí dokonalé pohodlie a bezpečne vás udrží oboch na palube.

Čo ešte potrebuješ vediet predtým ako vezmeš psa na paddleboard

Istota vo vode. Uisti sa, že tvoj psík vie plávať. Ak je slabý plavec alebo nemá rád vodu až tak veľmi ako ty. Jazda na paddleboarde nebude príjemným zážitkom pre teba ani pre tvojho psíka. 

Bezpečnosť je prvoradá. Väčšina psíkov sú dobrí plavci. Ak však je jazda na paddleboarde pre tvojo miláčika  úplná novinka, nie je na škodu vybaviť ho plávacou vestou. Psík, ktorý jazdu na SUPe ešte veľmi nepozná môže pri skákaní z vody a do vody byť mierne dezorientovaný. Vyskúšaj mu vestu ešte doma aby si sa uistil, že dobre sedí a aby si na ňu psík mohol zvyknúť pred tým ako ho zoberieš na vodu. 

Dokonalá manikúra. Aby si minimalizoval riziko poškriabania seba alebo tvojho paddleboardu, uisti sa, že tvoj pes nemá príliš dlhé pazúry. V opačnom prípade je rýchla manikúra na mieste.

Tak čo? Vezmeš pri najbližšej výprave na paddleboard svojho psa so sebou? Nezabudni nám dať vedieť ako ste si spoločnú pádlovačku užili, označuj na fotkách #neonmars a zdieľaj s nami svoje paddleboardové zážitky na instagrame a facebooku.