JAZDA V SEDE - SUP KAJAK

Aj keď to tak jeho názov napovedá, počas jazdy na Stand Up Paddleboarde nemusíš len stáť. Jazda na paddleboarde v sede má mnoho výhod čo dokazuje aj veľká obľúbenosť hybridných modelov dva v jednom. 

Aké má SUP Kajak výhody? 

Možnosť kedykoľvek premeniť svoj paddleboard na kajak ti prináša to najlepšie z oboch svetov. Pádluj v stoji na pokojnej vode a užívaj si dokonalý výhľad. Keď pádluješ proti vetru alebo si pri dlhom výlete jednoducho potrebuješ odpočinúť od státia, bez problémov sa môžeš usadiť a pokračovať vo výprave v sede. Taktiež sa nemusíš rozhodovať či kúpiť kajak alebo SUP. S hybridným paddleboardom vybavíš obe možnosti jednou kúpou. 

Pre koho je SUP Kajak vhodný? 

Pádlovanie v sede je menej náročné na stabilitu a nezapotíš sa toľko ani na nepokojnej vodnej hladine či pri silnejšom protivetre. Výhody SUP kajaku využijú najmä deti alebo starší ľudia, ktorí si od dlhého státia potrebujú oddýchnuť. 

Čo potrebuješ aby  si svoj SUP premenil na kajak?

Nie je nič jednoduchšie ako premeniť svoj SUP na kajak. K pádlovaniu v sede budeš potrebovať v prvom rade paddleboard s očkami, o ktoré môžeš pripnúť kajakovú sedačku. V prípade, že tvoj paddleboard nemá možnosť pripojenia sedačky existuje varianta kajakových sedačiek, ktoré sa pripevnia okolo celého paddleboardu bez potreby špeciálnych kovových D - ringov. Pádlovať v sede môžeš však aj bez použitia prídavného sedáka. Nezaobídeš sa však bez kajakového dvojlistého pádla. Ak chceš mať jedno pádlo na pádlovanie v sede aj v stoji, odporúčame všestranné combo pádla, ktoré využiješ aj ako klasické pádlo na SUP a po pridaní prídavného listu zase vytvoríš spoľahlivé kajakové pádlo. 

Pozri si našu ponuku kajakových sedačiek a pádiel

Nevýhody SUP kajaku

S možnosťou takto všestranného využitia však budeš musieť niektoré vlastnosti oželieť. Aj pri širokej škále rôznych typov prídavných kajakových sedačiek, nikdy ti nezaručia rovnaké pohodlie ako v klasickom kajaku. Ak teda väčšinu času skôr kajakuješ, bude pre teba pravdepodobne pohodlnejšou voľbou zaobstarať si samotný kajak. Ak sa rozhodneš pre kúpu hybridného SUP kajaku budeš sa tiež musieť zmieriť s tým, že pretekárske rýchlosti na ňom dosahovať nebudeš. Pádlovanie v sede je skôr pohodlnejšou a pomalšou variantou jazdy na paddleboarde. 

Pozri si našu ponuku paddleboardov 2 v 1, ktoré pridaním kajakovej sedačky rýchlo zmeníš na pohodlný kajak tu