VÝHODY NAFUKOVACIEHO PADDLEBOARDU

Tak a je to tu – rozhodol si sa, že si kúpiš paddle board. O SUP-ovaní už čo-to vieš, vyskúšal si si pár dosiek a chceš preskúmať všetky možnosti pred kúpou tvojej dosky. A hlavou ti možno vŕta, či predsa len ísť „do nafučky“ namiesto pevnej dosky. Čo ak ťa doska neunesie, alebo počas epického SUP tripu na jednej z top slovenských lokalít ju oškrieš v rieke o dno a začne dramaticky fučať?

Poďme teda na fakty, aby si sa o SUP-och dozvedel čo najviac info, a dospel k záveru, že nafukovacie SUP-y sú super! (nie neovplyvňujeme ťa :))

Výhoda #1: Jednoduchosť prevozu a uskladnenia paddleboardu

Alfa a omega vynálezu nafukovacieho stand up paddle boardu! Skladnosť. Nemusíš kupovať dodávku, aby si paddle board zmestil do auta. Alebo vysvetlovať doma polovičke, že má novú 3-metrovú dekoráciu. Nehovoríac o hrôze z leteckej prepravy. Ani jedno ti s nafukovacím paddleboardom nehrozí! Vyfúknutý SUP zbalíš do batohu, ktorý máš častokrát aj ako súčasť výhodného setu na Neonmars a môžeš vyraziť kamkoľvek na cesty.

neonmars-nafukovaci-sup-vyhody-a-nevyhody-batoh

Výhoda #2: Ľahká hmotnosť, veľký výtlak

Nafukovacie paddle boardy sú napriek svojej dĺžke ľahké a znesú toho veľa. Len pre predstavu SUP Aqua Marina Magma pri svojej váhe 9.6 kg unesie až 145kg, teda 15-násobok svojej váhy.

Všetko závisí od zakúpenia dosky so správnymi parametrami, s ktorými ti náš šéf tréner Kuso, rád poradí. Keď nafúkneš SUP na správne PSI, tak budeš prekvapený, ako môže byť taký pevný. Nebude sa ohýbať, vlniť alebo ponárať pod tvojimi nohami.

Výhoda #3: Odolnosť nafukovacieho SUPu

Teraz možno budeš šokovaný, ale nafukovacie paddle boardy sú omnoho odolnejšie pri skalnatých brehoch a riekach na rozdiel od pevných dosiek. Tie pevné sú totiž vyrobené zo sklolaminátu (fiberglass), ktorých povrch sa môže práve v takýchto akčných povrchoch poškodiť.

Samozrejme, ani nafukovacie SUP-y nie sú nezničiteľné. Tie drobné „zranenia“ zo SUP expedícií vieš vyriešiť doma za pomoci repair kitu, na tie väčšie sa ti pozrieme my v rámci 2-ročnej záruky.

Výhoda #4: Jemnejšie pády a nárazy

Pádom sa nevyhneš. A zatiaľ čo pád do vody ťa maximálne osvieži, tak pri páde na tvrdý SUP vs. nafukovací pocítiš tvrdší dopad. Ouch. 

via GIPHY

Výhoda #5: Paddleboard je dog friendly

Vysoká stabilita a príjemný povrch umožňia tvojmu psovi SUP-er zážitok z vašich spoločných výletov. Na pevných stand up paddle boardoch z fiberglass materiálu sa tvojmu chlpáčovi šmýkať labky a pazúre. A nezabudni na plávaciu vestu.