Krumlovský vodácky maratón 2019

Druhý októbrový víkend je už pevným termínom v kalendári pre tradičný Krumlovský vodácky maratón. Že išlo o veľkolepú vodácku udalosť bolo vidieť aj cítiť vo vzduchu, a na štarte samozrejme nemohol chýbať ani náš Neonmars tím.

_DSF3476
Zdroj: krumlovskymaraton.com 


Krumlovský vodácky maratón je najväčší vodácky maratón v Českej Republike. Preteká sa na rieke Vltava s cieľom v Českom Krumlove. Dĺžka trate je 36 km pre pevné lode so štartom vo Vyššom Brode a 25 km pre rafty, SUPy a pramice, ktoré štartujú v Rožmberku nad Vltavou. Každoročným pravidlom je bohatá medzinárodná účasť a úžasná atmosféra. Tento rok sa na štarte zúčastnili pretekári z 24 rôznych štátov.

_DSF2994
 Zdroj: krumlovskymaraton.com 


Iba pár stupňov nad nulou a hmla, tak vyzeralo sobotňajšie ráno na štarte. Počasie sa však veľmi rýchlo umúdrilo a asi 160 paddleboardov, 10 megaboardov, pramice a rafty sa na štarte zhromažďovali už za príjemného slnečného počasia. Podmienky boli ideálne a vyše 1300 účastníkov dokazovalo, že aj 17. ročník tejto parádnej akcie bude stáť za to.

878A0580

 Zdroj: krumlovskymaraton.com 

 
Trať bola naozaj divoká, hlavne vďaka množstvu búrlivých hatí, ktoré vedeli pretekárov potrápiť. Tieto občas nútili k ráznym krokom, a museli sme tak pristúpiť napríklad aj na zrezávanie plutvičiek na našich SUPoch.

DSC_6561
 Zdroj: krumlovskymaraton.com 

 
Bolo vidieť, že pretekári pádlujú s radosťou a celý závod si užívali. Veď čo môže byť krajší zážitok ako obdivovať krásy Českého Krumlova z paluby paddleboardu?
 
Počas celého maratónu si mohol sledovať aj live prenos a tie najaktuálnejšie informácie priamo od nášho šéftrénera Sadroviča. Na našich instagramových storkách ti prinášal najhorúcejšie zábery či už z dojazdu do cieľa alebo z občerstvovacej stanice. Všetky príbehy ešte stále nájdeš vo výbere na našom instagrame. Aby ti však z najbližšej akcie nič neuniklo, nezabudni nás sledovať.

_DSF3487
  Zdroj: krumlovskymaraton.com 

Ak ťa zaujíma ako pádlovali tí najlepší, kompletné výsledky môžeš čeknúť TU.
 
A my sa už sa tešíme, čo prinesie ďalší ročník. Dovtedy si však nenechaj ujsť ďalšie SUPer akcie, o ktorých ťa pravidelne informujeme na našom facebookuinstagrame.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie