Nafukovacie paddleboardy – SUPy - surfy JP Australia

nafukovacie paddleboardy

K masívnemu rozšíreniu paddleboardingu na Slovensku napomáha možnosť využitia nafukovacích dosiek. Nafukovacie paddleboardy majú nespočetné množstvo svojich výhod. Na svoje si môže prísť takmer každý. Či už hľadáš paddleboard pre dieťa, all-round dosku pre rodinu, alebo chceš jazdiť na paddleboardových pretekoch, medzi nafukovacími modelmi dosiek zaručene nájdeš niečo podľa tvojich predstáv. 

 

Výhody nafukovacieho paddleboardu

  1. Uskladnenie paddleboardu - nemusíš riešiť čo s 3,5 metrovou doskou budeš robiť, ak zrovna nemáš priestor nazvyš v garáži, pretože zbalený nafukovací paddleboard je o niečo väčší ako aktovka pre prváčika. Bez problémov ho môžeš po sezóne odpratať do pivnice, či šupnúť do skrine. 
  2. Preprava paddleboardu - s nafukovacím paddleboardom bez obáv môžeš precestovať celý svet. Nemáš problémy s leteckou prepravou a nemusíš kupovať konštrukcie na auto, aby si si zapádloval na jazere za mestom. Nafukovací paddleboard jednoducho zbalíš do prepravného vaku a vydáš sa kam chceš. 
  3. Mäkký povrch - padnúť na tvrdú dosku môže byť dosť bolestivé. Nafukovacie paddleboardy sú preto skvelou voľbou pre tých, ktorí majú problém so stabilitou alebo ešte len s paddleboardovaním začínajú a hrozí riziko pádu. Sú potiahnuté pohodlnou nášľapnou EVA penou, vďaka čomu aj státie na doske bude príjemnejšie. Taktiež to oceníš, ak budeš mať na palube dosky dieťa alebo sa budeš opalovať v strede jazera. 
  4. Nosnosť paddleboardu - vďaka kvalitným materiálom a vysokotlakovému ventilu nafukovací paddleboard znesie obrovské množstvo vzduchu. Čím viac vzduchu do neho môžeš dať, tým vyššiu nosnosť SUP bude mať. Správne nafúkaný paddleboard je navyše svojou pevnosťou takmer na nerozoznanie od pevných dosiek.
  5. Odolnosť paddleboardu - hoci si môžeš myslieť, že tvoj paddleboard je krehký, vedz, že so správnou konštrukciou znesie toho veľa. Pri správnej starostlivosti ti nafukovací paddleboard bude slúžiť aj 10 rokov. Samozrejme, môže sa stať, že sa paddleboard poškodí. Zväčša ide o nehody, s ktorými si hravo poradíš aj sám pomocou opravnej sady. A ak nie, my ti s tým pomôžeme. 
  6. Obrovský výber nafukovacích paddleboardov - či už hľadáš SUP podľa dizajnu alebo podľa nosnosti, v kategórii nafukovacie paddleboardy zaručene nájdeš ten pravý. Nájsť môžeš paddleboardy s cenovkou už od 250 € až po tisíc eurové modely v špičkovej kvalite. Možnosti sú nekonečné.

 

Konštrukcia nafukovacích paddleboardov 

Vo vnútri každého paddleboardu sa nachádza dropstich - tkanina na dne a palube spojená tisíckami vlákien, ktorý dodáva paddleboardu správny tvar. Kvalitný dropstitch dáva paddleboardu dlhú životnosť a pevnosť. Samotný dropstich nestačí a je potrebné potiahnuť ho vzduchotesným materiálom. Na základe toho aký typ materiálu na tento účel je použitý, možno paddleboardy rozdeliť na nasledujúce typy:

Jednovrstvový paddleboard - na palube a dne paddleboardu sa nachádza jedna vrstva PVC materiálu. Boky paddleboardu sú následne spojené dvomi vrstvami PVC pre lepšiu odolnosť, preto často tento typ konštrukcie býva označený aj ako dvojstenná konštrukcia. Výhodou tohto typu konštrukcie je nízka váha a nízka cena paddleboardu. 

Dvojvrstvový paddleboard - paluba i dno paddleboardu je potiahnutá dvoma vrstvami PVC materiálu. Medzi vrstvami sa nachádza niekoľko vrstiev ručne naneseného lepidla. Výhodou dvojvrstvoveho paddleboardu je jeho odolnosť a pevnosť. Paddleboardy vyrobené touto technológiou sú vhodné pre ťažších jazdcov. Avšak nevýhodou dvojvrstvových paddleboardov je vyššia váha dosky.

MSL/Fusion/Predlaminácia - tento spôsob konštrukcie paddleboardov spája výhody dvoch predošlých typov. Za pomoci laminácie sú dve (prípadne tri) vrstvy spojené do jednej vrstvy, ktorou je následne dropstich potiahnutý. Výhodou takto skonštruovaných paddleboardov je ich ľahká váha, porovnateľná s jednovrstvovým paddleboardom, a odolnosť a pevnosť podobná paddleboardom vyrobených dvojvrstvovou technológiou.

Stringer - je výstužný pás nachádzajúci sa na palube a dne paddleboardu. Najčastejšie ho výrobcovia používajú u jednovrstvových paddleboardov, aby bola zachovaná váha paddleboardu za účel dodania im pevnosti a odolnosti pod nohami.


✔ NEONMARS TIP - Viac o konštrukcii paddle boardu sa môžeš dočítať v našom článku v Info zóne.

 

5'' alebo 6'' hrubá doska? 

Na trhu možno nájsť nafukovacie paddleboardy s rôznou hrúbkou - od 10 cm až po 15 cm. Hrúbku 4'' môžeš nájsť výhradne na detských paddleboardoch. Ako sa však zorientovať, keď kupuješ paddleboard pre seba alebo iného dospelého jazdca?

S hrúbkou paddleboardu súvisí nosnosť dosky a stabilita. Platí, že dve dosky s rovnakým tvarom, dĺžkou a šírkou, budú mať rozličný objem vzduchu v sebe, tým pádom aj nosnosť, ak budú mať rôzne hrúbky. Paddleboardy s hrúbkou 6'' sú určené pre ťažších jazdcov, zatiaľ čo ľahší jazdci si vystačia aj s hrúbkou  5''. Tenšie paddleboardy sú na vode stabilnejšie, vďaka tomu, že majú ťažisko položené bližšie k vode. Taktiež nastupovanie z vody na 5'' hrubú dosku je jednoduchšie ako na hrubšiu. Hrubšia doska naopak poskytuje neprekonateľnú tuhosť a spomínaný väčší objem vzduchu.

 

Plutvičky na paddleboarde

Pri paddleboardoch sa môžeš stretnúť s rôznym typom plutvičiek. V zásade ich rozlišujeme na tri typy, a to: slide-in, US box a pevné plutvičky. Slide-in plutvičky sú jednoduché na použitie a ich výhodou je rýchle nasadenie pomocou poistky na lanku, takže nehrozí že by ste túto súčiastku stratili. Plutvičky typu US-box majú pevnejšiu konštrukciu avšak vyžadujú pri ich nasadzovaní kúsok trpezlivosti. K paddleboardu sa prichytávajú pomocou skurtky a matice, ktoré sa niekedy zvyknú stratiť. Pevné plutvičky sa nikdy nestratia avšak môžu spôsobovať menšie problémy pri balení paddleboardu.

Ako však vplýva počet a veľkosť plutiev na jazdné vlastnosti paddlebordu? Plutvičky ovplyvňujú predovšetkým držanie smeru, stabilitu a spôsob využitia paddleboardu. Na doskách sa môžeš stretnúť s rôznou kombináciou ich tvaru a počtu. 

  • paddleboard s 1 plutvičkou - či už ide o slide-in systém alebo US box, takáto plutva poskytuje efektívne sledovanie priamky a minimálny odpor. Je vhodná pre pádlovanie na pokojnej vode. 
  • paddleboard s 3 plutvičkami - systém rovnako veľkých plutiev umožňuje lepšiu manévrovateľnosť na paddleboarde a možnosť splavu na divokej vode, keďže pri väčších plutvičkách hrozí kolízia s dnom vody.
  • systém plutiev 2+1 - na paddleboarde sa nachádza jedna dlhšia plutvička a po stranách dve kratšie. Tento systém zabezpečuje veľmi dobrú stabilitu a preto sú vhodné pre začínajúcich paddleboardistov. 

 

✔ NEONMARS TIP -  chceš objavovať prírodu z paluby svojho paddleboardu, netrúfaš si na dlhšiu plavbu? Elektromotor, ktorý umiestniš do plutvičkového systému, ti môže dopomôcť pádlovať alebo poslúži ako samostatný pohon. Najpredávanejšie

cruisair le3ds wattsup
ZADARMOZADARMO €934 –20 %
Pôvodne: €934  (–20 %)
€749
(€624,17 bez DPH)
paddleboard jp australia windsupair LE
ZADARMOZADARMO od €799 –30 %
Pôvodne: €799  (–30 %)
od €559
(od €465,83 bez DPH)
Paddleboard JP Australia SL AllroundAir
€579 –5 %
Pôvodne: €579  (–5 %)
€549
(€457,50 bez DPH)
Paddleboard JP Australia LE WindsupAir
€891 –20 %
Pôvodne: €891  (–20 %)
€713
(€594,17 bez DPH)
Paddleboard JP Australia SL AllroundAir
€523 –39 %
Pôvodne: €523  (–39 %)
€319
(€265,83 bez DPH)
Paddleboard JP Australia SE 3DS AllroundAir
€1 206 –5 %
Pôvodne: €1 206  (–5 %)
€1 149
(€957,50 bez DPH)
Paddleboard JP Australia LE 3DS AllroundAir
€999 –5 %
Pôvodne: €999  (–5 %)
€949
(€790,83 bez DPH)
Paddleboard JP Australia LE 3DS AllroundAir
€891 –5 %
Pôvodne: €891  (–5 %)
€849
(€707,50 bez DPH)
Paddleboard JP Australia LE AllroundAir
€846 –6 %
Pôvodne: €846  (–6 %)
€799
(€665,83 bez DPH)
Paddleboard JP Australia SE 3DS CruisAir
€1 259 –5 %
Pôvodne: €1 259  (–5 %)
€1 199
(€999,17 bez DPH)
31 položiek celkom
cruisair le3ds wattsup
ZADARMOZADARMO €934 –20 %
€624,17 bez DPH
€749

JP Cruisair je perfektný paddleboard nakaždodenné pádlovanie, výlety a fitness. Paddleboard Cruisair SE 3DS je vyrobený najkvalitnejšou technológiou Light Edition 3D...

6224/SUP
paddleboard jp australia windsupair LE
Akcia
ZADARMOZADARMO od €799 –30 %
od €465,83 bez DPH
od €559

JP Windsupair je perfektným spojením allround paddleboardu na všestranné využitie a windsurfu. Paddleboard Windsupair LE je vyrobený kvalitnou technológiou Light...

3863/10-
Paddleboard JP Australia SL AllroundAir
Novinka
€579 –5 %
€457,50 bez DPH
€549

Paddleboard JP Superlight je najekonomickejším riešením pre všetkých začínajúcich ambicióznych paddleboardistov. Tento model je skveľou voľbou pre každého člena rodiny.

7448
Paddleboard JP Australia LE WindsupAir
Akcia Novinka
€891 –20 %
€594,17 bez DPH
€713

JP Windsupair je perfektným spojením allround paddleboardu na všestranné využitie a windsurfu. Paddleboard Windsupair LE je vyrobený kvalitnou technológiou Light Edition, ktorá...

7346
Paddleboard JP Australia SL AllroundAir
€523 –39 %
€265,83 bez DPH
€319

TESTOVACÍ PADDLEBOARD Z POŽIČOVNE: Paddleboard JP Superlight je najekonomickejším riešením pre všetkých začínajúcich ambicióznych paddleboardistov. Tento model je skveľou voľbou...

9975
Paddleboard JP Australia SE 3DS AllroundAir
Akcia Novinka
€1 206 –5 %
€957,50 bez DPH
€1 149

Nafukovací paddleboard s výnimočnými jazdnými vlastnosťami JP Australia SE 3DS AllroundAir ocenia aj tí najnáročnejší paddleboardisti a je vhodný pre začiatočníkov až...

7452
Paddleboard JP Australia LE 3DS AllroundAir
Novinka
€999 –5 %
€790,83 bez DPH
€949

Allrounder LE 3DS je univerzálny paddleboard, ktorý uspokojí potreby širokého spektra jazdcov. Vyniká svojou inovatívnou konštrukciou, ktorá je nesmierne odolná a zároveň veľmi...

7451
Paddleboard JP Australia LE 3DS AllroundAir
Akcia Novinka
€891 –5 %
€707,50 bez DPH
€849

Allrounder LE 3DS je univerzálny paddleboard, ktorý uspokojí potreby širokého spektra jazdcov. Vyniká svojou inovatívnou konštrukciou, ktorá je nesmierne odolná a zároveň veľmi...

7450
Paddleboard JP Australia LE AllroundAir
Akcia
€846 –6 %
€665,83 bez DPH
€799

Allrounder LE je univerzálny paddleboard, ktorý uspokojí potreby širokého spektra jazdcov. Vyniká svojou veľmi ľahkou a odolnou konštrukciou.

7449
Paddleboard JP Australia SE 3DS CruisAir
Akcia Novinka
€1 259 –5 %
€999,17 bez DPH
€1 199

JP Cruisair je perfektný paddleboard na každodenné pádlovanie, výlety a fitness. Paddleboard Cruisair SE 3DS je vyrobený najkvalitnejšou technológiou Superior Edition 3D...

7447
Paddleboard JP Australia LE 3DS CruisAir
Novinka
€1 101 –5 %
€874,17 bez DPH
€1 049

JP Cruisair je perfektný paddleboard na každodenné pádlovanie, výlety a fitness. Paddleboard Cruisair SE 3DS je vyrobený najkvalitnejšou technológiou Light Edition 3D Stringer,...

7446
Paddleboard JP Australia LE 3DS CruisAir
Akcia Novinka
€999 –5 %
€790,83 bez DPH
€949

JP Cruisair je perfektný paddleboard na každodenné pádlovanie, výlety a fitness. Paddleboard Cruisair SE 3DS je vyrobený najkvalitnejšou technológiou Light Edition 3D Stringer,...

7445
Paddleboard JP Australia LE CruisAir
Akcia Novinka
€999 –5 %
€790,83 bez DPH
€949

JP Cruisair je perfektný paddleboard na každodenné pádlovanie, výlety a fitness. Vyniká svojou veľmi ľahkou a odolnou konštrukciou.

7444
Paddleboard JP Australia SE 3DS SportsAir
Novinka
€1 376 –6 %
€1 082,50 bez DPH
€1 299

Paddleboard Sportsair SE 3DS je športový touringový paddleboard určený pre tých najnáročnejších jazdcov, ktorí chcú dosahovať svoje ciele. Paddleboard Sportsair SE 3DS je...

7443
Paddleboard JP Australia SE 3DS SportsAir
Novinka
€1 311 –5 %
€1 040,83 bez DPH
€1 249

Paddleboard Sportsair SE 3DS je športový touringový paddleboard určený pre tých najnáročnejších jazdcov, ktorí chcú dosahovať svoje ciele. Paddleboard Sportsair SE 3DS je...

7442
Paddleboard JP Australia LE 3DS WindsupAir
Akcia
€1 048 –5 %
€832,50 bez DPH
€999

JP Windsupair je perfektným spojením allround paddleboardu na všestranné využitie a windsurfu. Paddleboard Windsupair LE 3DS je vyrobený najkvalitnejšou technológiou Light...

7439
Paddleboard JP Australia LE WindsupAir
Akcia Novinka
€996 –21 %
€655,83 bez DPH
€787

JP Windsupair je perfektným spojením allround paddleboardu na všestranné využitie a windsurfu. Paddleboard Windsupair LE je vyrobený kvalitnou technológiou Light Edition, ktorá...

7436
Paddleboard JP Australia SL CruisAir
Novinka
€634 –6 %
€499,17 bez DPH
€599

Paddleboard JP Superlight je najekonomickejším riešením pre všetkých začínajúcich ambicióznych paddleboardistov, ktorí hľadajú rýchlu a zároveň stabilnú dosku na dlhé výlety.

7428
Paddleboard JP Australia SL CruisAir
Novinka
€576 –5 %
€457,50 bez DPH
€549

Paddleboard JP Superlight je najekonomickejším riešením pre všetkých začínajúcich ambicióznych paddleboardistov, ktorí hľadajú rýchlu a zároveň stabilnú dosku na dlhé výlety.

7427
Paddleboard JP Australia Venus
Novinka
€899 –6 %
€707,50 bez DPH
€849

Paddleboard JP Venus je dámskou verziou najpredávanejších modelov JP Allroundair a Cruisair. JP Venus dokonale pokrýva všetky požiadavky každej náročnej paddleboardistky....

7361
Paddleboard JP Australia Venus
Novinka
€793 –6 %
€624,17 bez DPH
€749

Paddleboard JP Venus je dámskou verziou najpredávanejších modelov JP Allroundair a Cruisair. JP Venus dokonale pokrýva všetky požiadavky každej náročnej paddleboardistky....

7358
Paddleboard JP Australia SL WindsupAir
Akcia Novinka
€681 –23 %
€436,67 bez DPH
€524

JP Windsupair je perfektným spojením allround paddleboardu na všestranné využitie a windsurfu. Paddleboard JP Superlight je najekonomickejším riešením pre všetkých začínajúcich...

7349
Paddleboard JP Australia LE 3DS WindsupAir
Akcia Novinka
€1 156 –18 %
€790 bez DPH
€948

JP Windsupair je perfektným spojením allround paddleboardu na všestranné využitie a windsurfu. Paddleboard Windsupair LE 3DS je vyrobený najkvalitnejšou technológiou Light...

7343
Paddleboard JP Australia SE 3DS SportsAir
Novinka
€1 468 –5 %
€1 165,83 bez DPH
€1 399

Paddleboard Sportsair SE 3DS je športový touringový paddleboard určený pre tých najnáročnejších jazdcov, ktorí chcú dosahovať svoje ciele. Paddleboard Sportsair SE 3DS je...

7337
Hore
Ďalšie produkty